Slovan Frýdlant

Slovan Frýdlant

Nová posila - Václav Schmidt

Ahoj Vašku. Vítej zpátky po čtyřech letech ve Frýdlantě. Jak se zrodila myšlenka navléknout zpátky dres Slovanu Frýdlant?
Důvodem mého rozhodnutí byl fakt, že ve Višňové bych nedostával tolik herního prostoru, další faktor hrála také vzdálenost a především to, že ve Frýdlantě mám spoustu přátel. Proto jsem neváhal a napsal jsem Kubovi, že bych se rád vrátil.

Ty si začínal s fotbalem v Novém Městě pod Smrkem. Kdo tě přivedl k fotbalu?
K fotbalu mě přivedl můj kamarád Michal Knapp, který se mnou od malička vyrůstal a také jsme spolu pár let hráli za mládežnické kategorie.

Proč si před těmi čtyřmi lety odešel do Višňové?
Do Višňové jsem před čtyřmi lety odešel kvůli špatné partě a nedostatku hráčů v tehdejším dorostu, byl jsem příliš mladý na kategorii u19 a chtěl jsem hrát soutěž, kde budu platnější. Zároveň vedení tehdejšího dorostu nebylo úplně nejlepší a trenéři neměli moc respektu od hráčů.

Teď se zeptám na tvoji fotbalovou stránku. Na jakém postu v sestavě nejčastěji hraješ nebo spíše který ti nejvíce vyhovuje? Jak by si se charakterizoval jako hráč a čím by si chtěl nejvíce přispět týmu?
V dorostu jsem vždy hrál levého beka nebo levou zálohu, co se týče chlapského fotbalu, tak jsem nastupoval vždy na krajní záloze a tuto pozici jsem si velmi oblíbil. Jako hráč bych se charakterizoval, že čerpám především z mrštnosti a rychlosti, také nemám úplně nejhorší techniku a dokážu i vystřelit. Problémy mám především když na mě naběhne někdo se 100 kilogramy :D. Co se týče mého příspěvku týmu, tak rád bych pomohl k tomu, aby béčko hrálo první polovinu tabulky a společně jsme se jako tým zlepšovali.

Jak se ti líbí tréninky pod trenérem Bláhou? Už si se seznámil s novými spoluhráči ? Koho si z nich znal ze svého dřívějšího působení?
Zatím jsem byl na pár trénincích, ale mohu říct, že jsou na vyšší úrovni než ve Višňové, všechno je naplánované a trenér dává mužstvu pořádně zabrat, líbí se mi, že se cílí na fyzičku hráčů. Ohledně lidí, tak dobře jsem znal pár lidí z dorostu se kterými se už nějakou dobu bavím, s ostatními jsem se musel seznámit :).

Kam by si to chtěl ve své fotbalové kariéře dotáhnout? Respektive jaké jsou tvoje fotbalové ambice a cíle?
Jako malý kluk jsem chtěl snad jako každý živit se jako fotbalista, ale to je hodně nereálný sen. Teď jsem rád za fotbal v okrese a dobrou partu lidí. Fotbal hraji především abych si užil radost ze hry, byl prospěšný pro tým a udržoval se v dobré kondici.

No a poslední otázka. Slyšel jsem, že býváš pravidelným návštěvníkem a fanouškem oldiesek Slovanu Frýdlant :). V kolika letech si byl na své první a jak to dopadlo?
No to je velmi zapeklitá otázka. Na oldiesky jsem začal chodit v hodně čerstvejch 18 letech a poprvé jsem skončil v příkopě. Teď už piju s mírou a především si chci akci užít a pokecat se známými. Pokud dostanu jako člen týmu lístek zdarma, tak budu nejspokojenější člověk na světě.

Díky za pestrý rozhovor Venco a ať se ti u nás daří.

TJ Slovan Vesec
Slovan Frýdlant B